Książka miesiąca: Człowiek i Pies – o głaskaniu, stresie i oksytocynie.

foto flickr

 

 

Zapewne są wśród naszych czytelników osoby, które tak jak i my mają zbiór ulubionych książek o tematyce zwierzęcej.  A między nimi są takie,  które zasługują na szczególną uwagę i warto je polecać.

Dostajemy wiele egzemplarzy książek recenzenckich.  Wybieramy dla Was te, które w naszej opinii są warte zakupu.


 

W tym miesiącu polecamy książkę:

Człowiek i pies – o głaskaniu, stresie i oksytocynie.

 

 

  • Tytuł oryginalny: Tierisch beste Freunde, Wydanie: 1, 2017

 

Autorzy książki opowiadają o kulisach szczególnego partnerstwa między człowiekiem i psem. Objaśniają, dlaczego kochamy psy i w jaki sposób nasza wspólna historia sprawia, że nie da się mówić o psach, nie mówiąc o ludziach. A także odwrotnie: nie możemy mówić o ludziach, nie wspominając o psach.

 

Człowiek i pies” to książka dla każdego kto szuka odpowiedzi dlaczego jego pies zachowuje się w ten czy inny sposób, każdego kto wie już w jaki sposób jego czworonożny towarzysz reaguje w określonych sytuacjach. Ktoś, kto poszukuje rzetelnej wiedzy, popartej najnowszymi badaniami naukowymi, na pewno się nie zawiedzie. Warto jednak dodać, że jest to wiedza podana w bardzo przystępny i konsekwentny sposób, przeplatana osobistymi doświadczeniami Autorów co sprawia, że podążamy z prawdziwą przyjemnością tak przez historię udomowienia psa jak i do wnętrza jego mózgu.

                                                                                                                                                                       dr n. wet. Jagna Kudła

 

źródło: Wydawnictwo PWN

 

POLECAMY. Książkę można zakupić w internetowej księgarni PWN  klikając  TUTAJ


O autorach:

Jung Christoph

 Christoph Jung – urodzony w 1955 roku, studiował biologię oraz psychologię w Bonn, m.in. u Reinholda Berglera, eksperta w dziedzinie badań zwierząt domowych. W 2011 roku pełnił funkcje doradcy w Bundestagu w zakresie ustawy nowelizacyjnej o ochronie praw zwierząt, był również członkiem podium Kongresu Lekarzy Weterynarii w Lipsku w 2012 roku, referentem na posiedzeniu hodowców niemieckiej organizacji kynologicznej VDH, wykładał gościnnie na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze. Od lat 90. bierze udział w krytyce hodowli psów rasowych. Od 2013 roku zajmuje się przede wszystkim pracą nad badaniami relacji między człowiekiem i psem.

Portl Daniela

Daniela Pörtl – urodzona w 1969 roku, studiowała medycynę w Akademii Medycznej w Hannoverze. Pracuje jako lekarka na oddziale neurologii i psychiatrii. Od 2003 do 2013 roku prowadziła własną praktykę lekarską w Oberbayern, pracując równolegle jako lekarz terapeuta w przychodni Instytutu Psychiatrii. Zajmuje się badaniami relacji człowiek-pies z neurobiologicznego punktu widzenia i wygłaszała na ten temat referaty na wielu Kongresach Medycznych. Czas wolny spędza jako przewodnik psów zaprzęgowych.

Reklama:

Najnowsze wpisy

adsense